AUTODAX s.r.o.
Popradská 27
059 11 HOZELEC

tel./fax: (00421) 52 776 77 41
mobil: 0911 990 100, 0911 990 200
mail: obchod@24sro.sk

MASSIVE AUDIO ECO 12S4 - MASSIVE AUDIO

 

30 cm MASSIVE AUDIO MASSIVE AUDIO ECO 12S4
Naša cena: 89,00 €

ELEMENT COMP 6 - u-DIMENSION

 

komponentné u-DIMENSION ELEMENT COMP 6
Naša cena: 99,00 €

ECS 500.1 - ETON

 

monobloky ETON ECS 500.1
Naša cena: 189,00 €

 

home hifi .sk

CD/Blu-Ray prehrávače, AV receivery, 5.1 repro sety, subwoofery, Dolby Atmos, High-End kabeláž

STP - ako odhlučniť traktor


   Stretli sme sa s pomerne nezvyklou požiadavkou: zákazník chcel vytlmiť traktor. Trávi v ňom niekoľko hodín denne a každé, aj malé zlepšenie sa počíta. Samozrejme - obrovské sklenené plochy, mohutný dieselový motor, veľké plechy, minimálna možnosť oddelenia kabíny - zdalo sa to dosť nereálne. Zákazník však trval na svojom a rozhodne to chcel riešiť svojpomocne.

   Zároveň prišla ďalšia protichodná požiadavka - musí to stáť čo najmenj peňazí. Zvolil si preto najlacnejší bitúmenasfalt: STP Anticor Light. Po vytlmení kabíny (traktor sa "rozoberá" pomerne ľahko), sa rozhodol dať 2 vrstvy Anticor Light na seba, čo sa ukázalo ako kľúčové!

   Motorový priestor sa rozhodol vytlmiť samolepiacou penou DSM od Sinus Live - tiež ako najlacnejší možný variant. Po odskúšaní hlučnosti zvolil kombináciu s hrubou akustickou penou od STP: AK15. Výsledok bol viac ako pozitívny - hluk reálne poklesol!

   Aj preto sa rozhodol zatlmiť motorovú prepážku, tiež materiálom STP AK15. Túto prepážku zatlmil skutočne poctivo.

   Po konzultáciách sa rozhodol ešte vytlmiť strechu - ako hlavného prenášača všetkého hluku od podvozku. Zvolil opäť akustickú penu STP AK15, samolepiacu penu od Sinus Live-DSM a ďalšiu nelepivú penu od Sinus Live - klasickú ANS. Táto kombinácia materiálov bolo skutočne to najlacnejšie z našej ponuky - a fungovala ku zákazníkovej spokojnosti.

   Obetoval ešte pár eur za akustickú penu STP SPL04 a vytlmil s ňou interiér kabíny. To je všetko, čo použil. Keďže išlo o úplne nový traktor, práca bola pomerne čistá a ľahká. S realizáciou nemal najmenší problém. Podľa jeho slov je výsledok povzbudivý a určite neľutuje, že do toho šiel. Ďalší traktor by tlmil hrubším materiálom (aspoň STP Gold) a viac by sa venoval dokonalému vytlmeniu kapoty motora.

   S výsledkom je však spokojný a keďže v traktore trávi množstvo pracovného času, do stropu zabudoval aj autorádio a 16cm koaxiálne reproduktory. Podľa jeho slov je teraz posluch hudby v kabíne možný a čas strávený v traktore omnoho príjemnejší...